Pamiętniki artystyczne

Czas nie gra tu roli. Dla Wheremaga ważne jest gdzie. Strumień głębokich myśli popłynie dla was z dwóch frontów – wawelskiego i odrzańskiego. Tysiące większych i mniejszych sprawek. Szoków, wątpliwości i miłości. J J to teraz Kraków-Wrocław. Nie odbiera to w żadnym wypadku osobowości „jotów”. Jesteśmy i będziemy, może jeszcze bardziej, zaplątane w to tutaj emocjonalnie. Nasz wheremag właśnie staje się nitką międzymiastowego połączenia. Kiedy wszyscy, co wyszli ze wspólnego domu, rozpierzchli się i tęsknią. Mała przystań dla myśli i wrażeń. Wrzuceni w nową rzeczywistość biegamy jak za cieniem, nie wiemy o co chodzi, szukamy, dorastamy. Dopiero teraz. Liceum było najpiękniejszą sielanką życia. Było jasne co jest przyjacielem,a co wrogiem. Dziś jest inaczej. Studia człowieka budują, ale zanim zaczną, wolą wszystko zburzyć. Do cna. Dziś chcemy to uporządkować, albo nie. Po prostu trochę się w tych gruzach pobawić. Pobyć punkiem, zołzą, inteligentem lub hipsterem. Wygłosić sądy, które zaraz znikną, ale tu będą na zawsze. Wyryte jak w kamieniu. Razem.

Świat muzykowych korytarzy, wspólnych wypraw na bulwary, karmelowych kaw i ciasteczkowych lodów nie jest już rutyną. Tkwi we wspomnieniu i w tych weekendach, kiedy opuszczamy nasze nowe światy i wracamy. Trochę tak jak do starej bajki, którą znamy na pamięć. Teraz rozszerzamy granice. Są nowi ludzie, miejsca pracy, trzeba czytać francuskich filozofów albo pójść po zupkę chińską. Nie musimy już używać wzorów skróconego mnożenia, co nie znaczy, że problemy rozmyły się całkowicie.

tumblr_nttksvbsBv1uesqsso1_1280

Chcemy mówić do Was tak jak czujemy i myślimy, a nie tak jak ktoś odgórnie nakazuje. Chcemy Wam płakać, polecać, mówić sekrety, dzielić się pięknymi miejscami. Chcemy razem z Wami budować „nowe” i dalej brnąć do przodu.

Pomysł pamiętników powstał z potrzeby kawy. Kawy, której aromat zaczarowuje nigdy nieskończona rozmowa. Spojrzenie, gest, słowo, łyk. Taka pachnie mocniej i płynie dalej. Jest czegoś początkiem, a czegoś końcem. Rodzi uczucia, ale też właśnie z nich żyje. Ta kawa to magia.

Zapraszamy Was na cykl dokumentacji twórczych przemyśleń. Będziemy, jak kiedyś w Muzie, unosić się za bardzo i śmiać się za głośno. Zmieniać zasady, twierdzenia, fascynacje tak nagle i chaotycznie, jak tylko to potrafią robić dziewiętnastolatki.
Przyjaciółki z drgającym środkiem.
Bezkarne obserwatorki świata w morzu sztuki, mediów i ludzkich zamętów.

Nic się nie zmieniło. Jesteśmy tu dla świata i dla Was. No, i dla siebie.

tumblr_n9ihigbT6s1rphaovo1_1280

J&J (forever, w razie wątpliwości)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s