Playlista Napędowa

playlista no1

Mogłybyśmy zaczerpnąć z tradycji, wykpić się Pierwszą Brygadą i oczekiwać, że obudzicie w sobie nieuaktywnione dotąd pokłady odziedziczonej po walecznych przodkach motywacji. Mogłybyśmy, ale mimo niezliczonych modlitw i peanów do Wielkiej Nonszalancji, pozostajemy w środku wręcz chorobliwie towarzyskie i pełne nadziei, że jeszcze z nami trochę pobędziecie. Dlatego Playlista Napędowa jako 3 i ostatni post z serii We just need a revolution powstała z myślą o waszych myślach. Oczywiście nie brak w niej egoistycznego zapatrzenia we własną muzyczną emocjonalność. Jednak wymową tych dziesięciu piosenek (i teledysków!) powinno być kilka haseł. Uwaga uwaga, czytamy i zapamiętujemy: ratujmy świat, bądźmy wolni, dostrzegajmy zło i uwierzmy, że można. A teraz jeszcze raz, >głośno< i do rytmu.

Beyoncé – Flawless

M.I.A. – Born Free

Patti Smith – People Have The Power

The Doors – Wild Child

The Runaways – Cherry Bomb

Billy Joel – We Didn’t Start the Fire

The Who – My Generation

L.U.C & Motion Trio – Epopeja codzienności

Marmozets – Born Young and Free

Michael Jackson – They Don’t Care About Us

Trochę nie wiemy jak i w którą stronę. Mogłoby się wydawać, że wszystkie głośne wrzaski, rewolucje, zmienianie świata i słynne hasła już za nami. Że zmieniać można tylko w obliczu tragedii, z dumą na twarzy i łzami w oczach. Że martwić się trzeba było kiedy muzyka kręciła się tylko na winylach, a rano zamiast silników budził nas śpiew naiwnych ptaków. Jednak wszyscy wiemy jakie to wygodne i mylne myślenie. Mamy naście lat i aż kipi się w nas od złości na świat. Poza młodzieńczą afirmacją codzienności widzimy kwas i fałsz. Zamiast siedzieć kolejną godzinę,  patrzeć w ścianę i wsłuchiwać się w dźwięki nadchodzących wiadomości na fb warto wstać i zacząć mówić. Czy to będzie petycja o ratowanie żółwich jaj, festiwal muzyki alternatywnej, czy zwykłe i lekko pijackie stanie na stole z butelką wina. W głowie szum, a w ustach krzyk- za Narnię! Toasty są ważne, a przecież póki wierzymy w bajki póty będziemy chcieli w nie zmieniać rzeczywistość. 

Myślę, że przed nami jeszcze wiele nocy zwilżania winem zaschniętego gardła, kiedy z błyszczącymi oczami będziemy rozwodzić się w ognistych dyskusjach o rewolucyjnych zapędach generacji. Generacji Z – bandy szczeniaków, które oprócz smartphonów mają także duszę. Pragną być kimś, pragną swojego miejsca w historii, by wreszcie zamiast tęsknie patrzeć w przeszłość, poczuć rześki zew przyszłości – naszego jutra.

J&J

P.S. (a teraz przygotujcie kwiaty, które zaraz wepniecie we włosy, ciii, to mały spojler kolejnego tematu, czekajcie cierpliwie i najlepiej jak umiecie spędzajcie te ciepłe wieczory, buziaki!)

P.S. 2 Poniżej link do całej playlisty na na naszym YT.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Playlista Napędowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s