Szukaj na głowie

fe622701843dea6a96eb2acab035dca6

Nie stresujcie się, bo wyłysiejecie! Nie śmiejemy się, ja zupełnie na poważnie. Przeżywam katusze przy każdym myciu włosów licząc ile z nich żegna mnie tym razem. Cholerna szkoła… – powiedzmy sobie jasno (każdy powód własny), to nam ulży. Ale można warczeć codziennie i ze skrzywioną twarzą patrzeć na każdy nowy dzień, kiedy tak naprawdę wszystko siedzi w nas. Nawet ci najbardziej spętani przez bodźce zewnętrzne muszą to przyznać. To ty decydujesz o tym, jak się czujesz, jak znosisz non stop testującą cię rzeczywistość. Ona nigdy nie skończy, paskuda. Więc trzeba powalczyć. Powalczyć o włosy.
W nich jest siła.
d3064960f71d5a2677f91d0505cae3ff

Czuję, że w tym momencie straciłyśmy obserwatora. Boże, wariatka, wysysa mózg… i przeklikuje kartę (kwejka pewnie). Nie dowie się zdrajca, że właśnie cytuję Biblię. Ha! Dla głodnych wiedzy: chodzi o postać Samsona, który swoją potężną moc ukrywał właśnie we włosach. Nie podejrzewam starożytnych, by głosili to z myślą o moich naukach. Trudno, wykorzystam jak zechcę.

1f1605f76cb302f56e5de7971d75899c
Długie krótkie jasne ciemne – nieistotne. Jeśli są, to mogą być źródłem niesamowitej pewności siebie. Chociaż raz, na próbę, wstań 15 minut wcześniej i zrób je na bóstwo. Co z tego, że idziesz do szkoły i to tylko na 4 godziny w tym wf albo przeciwnie zostajesz w domu i cały dzień będziesz sprzątać. Ilekroć spojrzysz w lustro przybędzie ci tysiąc punktów ego i poczujesz, że możesz wszystko. Puste wartości? Czasem trzeba zrobić z siebie idiotę, żeby jakoś ten nasz świat przeżyć. Poza tym, co złego w tym, że chcemy ładnie wyglądać? Włosy nas charakteryzują, są tak indywidualne, że można je traktować nawet jak wizytówkę. Ale co ważne: nie próbuj im zarzucać naturalności. To jest prawda, która nigdy nie jest zła. Do tego czyni cię wyjątkową.

hairfail

Podsumowując: włosy są super. Możesz eksperymentować, zmieniać siebie, poprawiać humor, zaczynać na nowo. Mało rzeczy daje takie poczucie świeżości i lekkości jak podcięcie końcówek. Ten wpływ jest nieco przerażający, tak bardzo kobiecy. Nie trzeba od razu tego leczyć. Wystarczy nauczyć się go wykorzystywać, żeby móc bezinwazyjnie manipulować własnym nastrojem.

4ca4ccd2dec18c3d7179ab16060a6988

Te wszystkie myśli wynikają ze smutnej przyczyny, że właśnie teraz wszyscy włosy tracimy (szczęśliwcy, siedzą cicho!). Zaatakowała jesień, dołączył wierny stres i mysie ogonki zgotowane. Polecają skrzyp, w Hebe można za dychę kupić kilogramową maskę regenerującą, albo postawić na domowe mikstury na bazie jajek. Sprawdzone, średnio idzie. BO: to myślenie trzeba zmienić (ci z lwią grzywą też)! Wbijają nam do głowy staropolskie: bez pracy nie ma kołaczy. Bądźmy nowocześni – teraz zmęczenie psychiczne robi z człowieka (łysą) roślinkę niewchłaniającą, skazaną na intelektualne przesuszenie. Odpuść. Zamknij oczy, odetchnij, włącz ulubiony film, upiecz ciasteczka, zaproś przyjaciółki, idźcie na kawę, a udany dzień uczcij stosem głupiutkich gazetek jak na wszechstronną kobietę przystało. Mózg musi odespać. Gwarantuję, że wypoczęty staje się jakiś taki przyjazny. Aż chce się go uściskać i powiedzieć: dziękuję, że jesteś! (chyba właśnie pozbyłam nas kolejnych obserwatorów..)

bf30aadf4fbc7cab5d51a88f7ac95fab

I żebyśmy nie ukrywali jak biedny Ludwik XIII gołych czaszek pod bujnymi perukami odpoczywajmy, jedzmy białko, a świat będzie nasz.

(i z dedykacją dla Mai, najlepsza scena świata w historii musicali:)

P.S. Cały post mógł co niektórych zmartwić, albo, co najgorsze, obrazić! Na pocieszenie obrazek:
from-goddess-braids-to-platinum-pixies-we-explore-todays-harlem-beauty-renaissance-body-image-1416830845

W ostateczności, idzie zima – są jeszcze czapki.
Jag.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Szukaj na głowie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s